نمای پانچ متال
خانه / نمای کرتین وال / تفاوت قیمت نمای کرتین وال و فریم لس در کشور

تفاوت قیمت نمای کرتین وال و فریم لس در کشور

سیستم های نمای شیشه ای یک پارچه ، در آغازین روزهایی که در ایران رایج شدند، سیستم هایی بودند مبتنی بودند بر فریم کشی آهنی که روکوب ها و یا نگه دارنده های آلومینیومی جهت نگهداری یونیت های شیشه بر روی این سازه های فلزی سوار می شدند.

در واقع این سیستم ها بیشتر به عنوان سیستم های فریم لس شناخته می شدند. اما بعد ها با پیشرفت صنایع آلومینیومی و به جهت حذف مشکلات سیستم فریم لس ، استفاده از سیستم های شیشه ای یکپارچه تمام آلومینیومی یا آن چه که امروز در ایران به عنوان کرتین وال شناخته می شود ؛ رایج گردید.

در واقع در سیستم فریم لس روی آهن، به دلیل تفاوت ضریب انبساط طولی آهن و آلومینیوم مشکلات عدیده آب بندی و هوابندی برای سیستم های فریم لس روی آهن ایجاد می گردید ، که در سیستم کرتین وال کاملا آلومینیومی این نقاط ضعف خود به خود بر طرف گردید.

نحوه ساخت نمای کرتین وال فیس کپ و فریم لس

نحوه ساخت نمای کرتین وال فیس کپ و فریم لس
تفاوت نما کرتين وال و فريم لس

اما نحوه ساخت نمای کرتین وال آلومینیومی فیس کپ و فریم لس روی آهن (سیستم قدیمی ) در چه مواردی است. شاید مهم ترین تفاوت را بتوان در نوع متریال های به کار رفته در آن ها بر شمرد. در سیستم کرتین وال آلومینیومی فیس کپ بار مرده یونیت های شیشه ساختمان از طریق یک سازه کاملا آلومینیومی به استراکچر ساختمان انتقال می یابد؛ در حالی که در سیستم فریم لس روی آهن که سیستم قدیمی تر محسوب می گردد؛ این بار مرده یونیت های شیشه از طریق شبکه عمودی و افقی آهنی به استراکچر اصلی ساختمان انتقال می یابد.

همین تفاوت در شبکه اصلی عمودی و افقی این سیستم های شیشه ای خود باعث تفاوت های زیادی در سیستم آب بندی، لاستیک کشی و درزگیر ها و موارد دیگر می گردد که کیفیت های نهایی هر کدام از این سیستم را تحت الشعاع قرار می دهد.

تفاوت اجرا و نصب نمای کرتین وال فیس کپ و فریم لس در بازار

تفاوت اجرا و نصب نمای کرتین وال فیس کپ و فریم لس در بازار

در بازار نماهای شیشه ای یکپارچه ، مابین سیستم های کرتین وال آلومینیومی فیس کپ و سیستم فریم لس روی آهن تفاوت های اجرایی و نصب بسیار زیادی هم وجود دارد.

مراحل نصب سیستم فریم لس روی آهن ، اجرای شبکه آهنی عمودی و افقی و پس از آن نصب یونیت های شیشه فریم بندی شده با آلومبنیوم بر روی این شبکه سازه ای می باشد که البته در ابتدا آسان به نظر می رسد ولی مراحل نصب نهایی یونیت های شیشه با قاب آلومینیومی می بایستی با دقت بسیار زیادی انجام گیرد.

در سیستم کرتین وال آلومینیومی فیس کپ هما سازه شبکه عمودی و افقی چون از متریال آلومینیوم است خود تاثیر زیادی در بالا رفتن کیفیت نهایی می شود.

جهت دریافت مشاوره تخصصی این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس ادنانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122386423
واتس اپ: کلیک کنید
آدرس کانال: modernfacade20@
پاسخگویی تلگرام: modernfacade20@
اینستاگرام: modernfacade20
پست الکترونیکی:modernfacade20@gmail.com